Redakcja przyjmuje teksty oryginalne, dotąd niepublikowane, opracowane komputerowo zgłaszane za pośrednictwem systemu OJS
MATERIAŁY GRAFICZNE
FORMATOWANIE TEKSTU i WYMAGANIA TECHNICZNE
Termin nadsyłania propozycji artykułów oraz książek do recenzji do numeru w roku następnym upływa 1 grudnia roku poprzedzającego. Termin składania zaakceptowanych i zamówionych tekstów upływa 1 lutego w roku wydania (jeżeli nie wynika inaczej z Call for Articles)
Opłaty
Redakcja nie pobiera żadnych opłat za przyjęcie , procedowanie, recenzowanie i publikację artykułów.
Ghostwriting
Autorzy publikacji proszeni są o pełne ujawnienie wkładu poszczególnych autorów w powstanie publikacji (w tym informacji o ich afiliacji oraz o autorstwie koncepcji, założeń, metod itp., które wykorzystano przy przygotowaniu publikacji), przy czym główna odpowiedzialność spada na autora zgłaszającego artykuł. W zasadnych przypadkach redakcja będzie zasięgać informacji o źródłach finansowania powstałej pracy, wkładzie instytucji naukowo-badawczych i innych podmiotów.
Redakcja informuje, że „ghostwriting”, „guest authorship” są przejawem nierzetelności naukowej, a wszelkie wykryte przypadki będą demaskowane, włącznie z powiadomieniem odpowiednich podmiotów (instytucje zatrudniające autorów, towarzystwa naukowe, stowarzyszenia edytorów naukowych itp.).
Rzetelność w nauce stanowi jeden z jej jakościowych fundamentów. Czytelnicy powinni mieć pewność, iż autorzy publikacji w sposób przejrzysty, rzetelny i uczciwy prezentują rezultaty swojej pracy, niezależnie od tego, czy są jej bezpośrednimi autorami, czy też korzystali z pomocy wyspecjalizowanego podmiotu (osoby fizycznej lub prawnej). Dowodem etycznej postawy pracownika naukowego oraz najwyższych standardów redakcyjnych powinna być jawność informacji o podmiotach przyczyniających się do powstania publikacji (wkład merytoryczny, rzeczowy, finansowy etc.), co jest przejawem dobrych obyczajów.
Procedury recenzowania, którymi posługuje się Redakcja "Zagłada Żydów Studia i Materiały", są zgodne z wytycznymi dotyczącymi recenzowania przygotowanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w broszurze Dobre praktyki w procedurach recenzyjnych w nauce.
Wszystkie wskazówki dotyczące szczegółowych zasad formatowania artykułu i bibliografii można znaleźć w instrukcji wydawniczej czasopisma