Wszystkie teksty pochodzące z czasopisma są publikowane w wersji elektronicznej. Dążymy do archiwizacji tekstów w różnorodnych bazach danych.
Czasopismo jest archiwizowane w systemie LOCKSS zgodnie z licencją oraz CLOCKSS w ramach PKP Preservation Network (PN), a także w w bibliotece cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA.
Artykuły publikowane w czasopiśmie "Zagłada Żydów. Studia i Materiały" ukazują się na licencji Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe (CC BY 4.0). Czasopismo zachęca Autorów do samoarchiwizacji wersji wydawniczej tekstu (ostateczna, opublikowana wersja tekstu, nazywana również jako: published version, final published version) oraz/lub postprintów (zrecenzowanej naukowo ostatecznej wersji elektronicznej publikacji zaakceptowanej przez Wydawnictwo do opublikowania).
Redakcja wspiera politykę otwartego dostępu. Zachęcamy Autorów do archiwizacji danych badawczych w otwartych repozytoriach danych badawczych oraz poprawnego cytowania w swoich publikacjach danych badawczych, w szczególności załączenia numeru DOI lub innego identyfikatora danych badawczych.
Dane badawcze to dane zbierane, przetwarzane, pozyskane lub wytwarzane w ramach badań naukowych lub prac rozwojowych, cyfrowe i nie cyfrowe.
Redakcja czasopisma wspiera politykę otwartego dostępu. Zachęcamy Autorów do archiwizacji danych badawczych w otwartych repozytoriach danych badawczych.
Należy pamiętać, że dane badawcze powinny spełniać zasady FAIR:
1. Findable - łatwo wyszukiwalne;
2. Accessible - dostępne dla każdej zainteresowanej osoby;
3. Interoperable - interoperacyjne, możliwe do łączenia z innymi danymi;
4. Reusable - wielokrotnego użytku.